Ostatnio odwiedziliśmy...

________________________________________________________________________

Do restauracji Bella Roma z ulicy trafić trudno, pomimo tego, że lokal znajduje się niedaleko cieszyńskiego rynku. Od strony ulicy widać jedynie wąskie wejście, usytuowane pomiędzy sąsiadującymi sklepami. Dosyć wysoko nad wejściem znajduje się niewielki szyld lokalu. Do wnętrza lokalu prowadzi bardzo długi i wąski korytarz, który kończy się niewielkim pomieszczeniem, gdzie są przyjmowane zamówienia. Tu też są przygotowywane zamówione dania. Dopiero po złożeniu zamówienia zostaliśmy poinformowani, że właściwa sala dla gości lokalu znajduje się pietro niżej. Słaba komunikacja marketingowa powoduje, że lokal można przeoczyć z ulicy, a po wejściu można się zniechęcić wielkością pomieszczenia, do którego trafia się z ulicy. Sala dla gości jest bardzo przytulna i klimatyczna. Dwie niewielkie, klimatyzowane sale pozwoliły na odetchnięcie po spacerze w upalne, niedzielne popołudnie.
 
 
 
Nazwa lokalu, Bella Roma, sugerować może kuchnię śródziemnomorską. Karta dań jest bardziej rozbudowana, ponieważ w menu znajdziemy nie tylko włoską pizzę czy sałatki, ale również burgery i kebab. Przyznam szczerze, że ten ostatni (w mojej ocenie) mocno kłóci się z typowo włoską nazwą lokalu oraz logo w barwach włoskiej flagi, i takich dań raczej bym się nie spodziewał w tym miejscu. Karta dań jest bardzo estetyczna i starannie wykonana.
 

Pomysł na kolację, to włoska pizza zamówiona do domu. Wybór lokalu padł na niewielki lokal znajdujący się wśród blokowisk gdańskiej dzielnicy Zaspa, Primo Piatto.
 
Restauracja oferuje prawie 30 odmian pizzy (cena 12-26 zł), foccacię (cena 10-20 zł) oraz panini (cena 12-18 zł). Ciasto pizzy było wyśmienite w smaku, cienkie i doskonale wypieczone. Na placku pojawił się doskonale zredukowany sos oraz prawdziwe włoskie składniki...
 
 
 
×

Frame